Поиск

Анонсы

 

Церковный календарь

Проповідь на Різдво Христове


Бог приходить у світ, як людина живе з людьми, вчить нас нашою мовою, дає нам поняття істинної віри, любові, правди, творить справи милосердя і допомоги. І це все не тільки дві тисячі років назад, але і сьогодні зараз.Дві тисячі років відділяють нас від тої святої вифлиємської ночі, котра возвістила світові тайну Боговтілення. Дві тисячі років тому прозвучали над вифлеємськими полями ангельські голоси: “Слава в вишніх Богу, і на землі мир,  між людьми благовоління”. На землі здійснилася нечувана справа, яка засвідчила про Божу любов до людей. “Бог Господь і явився нам” і в цьому дійсно висота, недосяжність і невимовність Божого милосердя. Будучи Господом, Богом, Він явився нам, щоб ми Його осягнули, в Ньому черпали для себе і силу і благодатну допомогу.

Ми намагаємось уявити собі картину Різдва, місце, де відбулася ця подія, історію пов’язану з ним.

Божественна благодать приводить нас в божественний Вифлиєм, в місце особливої і постійної присутності Божої, місце де все нам нагадує “Велику благочестя тайну: Бог явився во плоті”. Молитва тут і роздуми про втілення Сина Божого викликають у нас відповідні почуття. Перш за все – почуття подиву і захоплення. Бог і Господь приходить на землю, щоб стать у всьому нам подібним. І як приходить! В ту священну ніч Пресвята Діва разом з обручником Іосифом стукалися не в одні двері, але не знайшлося людини в цілому місті, яка б потурбувала себе, відкрила свої двері і прийняла мандрівників. Входить в світ Він через Діву Марію, як Людина, як Немовля, покладається в убогих яслах, тому що не було для нього іншого місця!…

Окрім подиву в нас народжується почуття особливої подяки за милість і любов Божу до нас, земних людей, до справи нашого спасіння.

Бог приходить у світ, як людина живе з людьми, вчить нас нашою мовою, дає нам поняття істинної віри, любові, правди, творить справи милосердя і допомоги. І це все не тільки дві тисячі років назад, але і сьогодні зараз.

Не багато хто сподобився в ту ніч вклонитися Воплощенному у Вифлиємі. Серед цих небагатьох були прості вифлиємські пастухи. Вони побачили посланців небес, почули їх благовіст про Втілення Сина Божого, про ту радість, яка за словами ангелів, буде всьому світу. Дісталися тоді до втіленого та вклонились Христу три східних мудреці, що принесли йому свої скромні подарунки. Яким же чином волхви сподобились дістатися до втіленого Господа. Вони були водимі небесною зіркою, яка вказувала їм шлях і місце, де народився Христос Спаситель. Можемо і ми браття і сестри бути подібними в своїх пошуках Бога цим трьом счастливцям, тому що також маємо путеводну божественну зірку, яка вводить нас в істину божественної правди і вічного життя. Цю зірку дарував нам Господь, зірка ця свята православна віра. Нехай вона керує нами і приведе до ясел Воплощенного Слова Божого, де відкриваються скарби мудрості і істини.

Адже в події Різдва Христового проглядається три головних аспекти. Перший з них історичний. Господь прийшов на землю у визначений час, народився у визначеному Географічному місці нашої планети. І допоки житимуть люди, вони не перестануть розмірковувати над цією священною подією, про місце, яке освятив Господь своїм народженням, про історичні умови в яких воно звершилось.

Другим є аспект пророцький: в убогому вертепі міститься момент присутності Христа серед людства – прелюдія і обіцянка його нового приходу по закінченні нинішнього історичного життя людей на землі.

Таким чином Різдво Христове – це не тільки закінчення багатьох божественних обітниць і пророцтв, це звернення до майбутнього, Другого пришестя, яке вирішить нашу вічну долю, це і удостовірення в ньому.

І третій аспект Різдва Христового – це постійна присутність в світі, в житті, в людській історії і в наших долях Господа нашого Іісуса Христа. Господь воістину зі всіма нами у всі часи. Для здійснення цього Він заснував на землі Свою Святу Церкву і встановив таїнство святої Євхаристії в якому міститься Його сакраментальна (Таємнича) реальність. Ми знаємо і віримо, що в любій частині світу, де звершується свята Євхаристія, нам дарується істинна присутність Христа Спасителя, дарується жертовна нетлінна трапеза для наших нинішніх мандрів в напрямку до вічного Єрусалиму.

А світло Вифлиємської зірки нехай сяє для кожного з нас на цьому шляху. В наших душах нехай Господь знайде Собі вертеп і ясла, тому шо тільки Він для нас Шлях, Істина  і Життя, тільки в Ньому наш мир, радість і блаженство.

Христос, що нас ради народився, нехай благословить нашу Україну, кожного з нас і увесь світ Своїм миром і благополуччям.

 

Рейтинг@Mail.ru

ЧИСТЫЙ ИНТЕРНЕТ - logoSlovo.RU